SİLO SİSTEMLERİ

Yaşam Konforunuza Değer Katar

 
 

Ana Sayfa

SERETEKS Hakkında

Ürünler & Üretimler

Genel Bilgiler

Foto Galeri

İletişim Yolları

     

 
   
 
 
Özel Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları

» Duraboden 5 cm

» Duraboden HD 5-50 mm

» Duraboden HS 10 cm

» Duraboden S-7 mm

» Duraboden Ultra


 
Duraboden 5 cm

 

ÜRÜN TANIMI:

İç ve dış alanlarda normal priz alan zemin tesviye şapı olarak tek katta          1 cm'den 5 cm'ye kadar uygulanabilen, düzgün yüzey veren, yüksek mukavemetli lif takviyeli bir zemin şapı malzemesidir.

Kullanım Alanları:

· İç ve dış mekânlarda, zeminlerde yüzey düzgünlüğü elde etmek için kullanılır.

Özellikleri/Avantajları:

· Kullanıma hazırdır.

· Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

· El, sıva ve şap makinesi ile uygulama imkânı verir.

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulanacak yüzey sağlam, temiz ve kuru olmalıdır. Yüzey boya, toz ve aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Eski zeminlerde gerekli tamiratlar DURAMENT ve Lif Takviyeli Tesviye ve Tamir Harcı gibi yüksek aderanslı harçlarla yapılmalıdır.

Karıştırma:

El ile, şap helezonu kullanılarak, sıva makinesi ve şap makinesi ile hazırlanan harç ( 3,5-4 lt su/25 kg torba)

Uygulama Yöntemi:

15-30 mm kalınlığında yüzeye serilir ve mastarlanır. Yüzey sertleştiğinde, mekanik perdah ile düzgünleştirme yapılır.

Sarfiyat:

Kullanım amacı ve trafik yüküne bağlı olarak4 - 8 kg/m2

. Açık renk uygulamalarında 7 kg/m2'den az kullanılmamalıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

· Uygulama yapılırken ortam ve zemin sıcaklığı +5°C'nin altında ve +35°C'nin üzerinde

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. DURABODEN 5 CM sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ:

25 kg'lk polietilen takviyeli kraft torba

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar,  kimyasal ürünlerin  güvenli  olarak  taşınması,  depolanması  ve  bertaraf  edilmesi  ile  ilgili  bilgi  ve  tavsiyeler  için,  fiziksel,  ekolojik,  toksikolojik  ve  diğer güvenlikle  ilgili  bilgileri  içeren,  ürüne  ait  malzeme  güvenlik  bilgi  formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

Sereteks ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sereteks’in tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sereteks’in sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle  verilmiştir.  Ürünler,  uygulama  yüzeyleri  ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sereteks ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sereteks  tarafından  ticari elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek  zararlardan Sereteks sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sereteks ürünlerinin özelliklerini  değiştirme  hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin  kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sereteks’e başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 

 

Tüm Hakkı Saklıdır. © 2013 - Sereteks Yapı Kimyasalları

 
 

Ana Sayfa  |  Sereteks Hakkında  |  Ürünler Üretimler  |  Genel Bilgiler  |  Foto Galeri  |  İletişim


Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri