SİLO SİSTEMLERİ

Yaşam Konforunuza Değer Katar

 
 

Ana Sayfa

SERETEKS Hakkında

Ürünler & Üretimler

Genel Bilgiler

Foto Galeri

İletişim Yolları

     

 
   
 
 
Kür Malzemeleri

» Curetech HC

» Curetech AC


 
Curetech HC

 

ÜRÜN TANIMI: Solvent bazlı hidrokarbon reçine esaslı taze betonda hızlı su kaybını önleyici ve karışım suyunun buharlaşması sonucu çatlak oluşma riskini önlemek ve betonu optimum sertliğe ulaştırmak için kullanılan kür malzemesidir.

Kullanım alanları:

· Havaalanı ve saha betonlarında

· Beton yol uygulamalarında,

· Kanal ve kanalet betonlarında,

· Nemin düşük, buharlaşmanın ve hava akımlarının fazla olduğu yerlerdeki beton dökümlerinde kullanılır.

Özelikleri/Avantajları:

· Çuval, telis ve sulama gibi benzeri kür yöntemlerine alternatif olarak, daha etkin ve daha ekonomik bir yöntemdir. Bütün beton yüzeylerine uygulanabilir

· Uygulandığı zeminde yarı mat bir yüzey oluşturur.

· Yüzeydeki, hızlı kurumanın neden olduğu rötre(shrinkage) çatlaklarını azaltır.

· Daha sert bir yüzey sağlar.

· Parafin esaslı kürlere göre daha etkin kürlemesağlar.

· Uygulaması basittir, iflçilik giderlerini azaltır

Kalite Sınıfı: ASTM C 309 Tip 1 sınıfı

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı: CURETECH HC, yeni dökülmüş betonun üzerine homojen olacak şekilde püskürtülerek veya rulo ile uygulanmalıdır. CURETECH HC, saha, yol ve döşeme betonların mastarlanmış yüzeylerine ve kalıplı betonların, kalıplar söküldükten sonra parlaklığını kaybetmiş yüzeylerine uygulanır.

Sarfiyat:

CURETECH HC'nin ortalama sarfiyatı 0,16 - 0,19 kg/m2'dir. Açık havada ve rüzgârlı ortamlarda etkin kürlemenin sağlanması için, ilk kat uygulamasını takip eden 6 saat içinde ikinci tabaka uygulanabilir. Gölgede kalan iç yüzeylerde sarfiyat azalır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

CURETECH HC'nin beton yüzeyine püskürtülerek uygulanması, üniform bir yapı elde edilmesi için önerilir. Uygulanmış CURETECH HC 'nın etki süresi; film kalınlığına, hava şartlarına, UV ışınlarına maruz kalma derecesine ve beton yüzeyinin durumuna bağlı olarak değişebilir. CURETECH HC uygulanmış yüzeylere kaplama yapılması düşünüldüğü takdirde, kür yüzeyden solventle yıkayarak veya mekanik aşındırma yöntemleri ile temizlenmelidir. CURETECH HC rulo ile ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Malzemeyi dengeli bir şekilde dağıtarak, göllenme oluşmasına izin verilmemelidir. Homojen olmayan uygulamalarda, bölgesel renk farklılıkları oluflabilir. Uygulamayı takip eden günler içinde bölgesel renk farklılıkları azalacaktır. CURETECH HC, üzerindeki trafik ve aşınmaya bağlı olarak zaman içinde yüzeyden aşınarak kalkar. CURETECH HC solvent içerir. Depolama ve uygulama alanlarına ateşle yaklaşmak tehlikelidir. Depolama ve uygulama alanları havalandırılmalıdır.

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. CURETECH HC sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ:  15 kg Teneke Kutularda. 180 kg'lık Varillerde.

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır.  Gerçekte elde edilen değerler,  bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

 

 
 

 

Tüm Hakkı Saklıdır. © 2013 - Sereteks Yapı Kimyasalları

 
 

Ana Sayfa  |  Sereteks Hakkında  |  Ürünler Üretimler  |  Genel Bilgiler  |  Foto Galeri  |  İletişim


Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri