SİLO SİSTEMLERİ

Yaşam Konforunuza Değer Katar

 
 

Ana Sayfa

SERETEKS Hakkında

Ürünler & Üretimler

Genel Bilgiler

Foto Galeri

İletişim Yolları

     

 
   
 
 
Yüzey Astar Ürünleri

» Primar Konsantre

» Primar G

» Primar 300 T

» Primar E

» Primar D

» Primar P

» Primar Pürüzol Tec

» Primar Jips

» Primar WP

» Primar HD


 
Primar Konsantre

 

ÜRÜN TANIMI:
Yüzey emiciliğini azaltan, yapışmayı arttıran, tek bileşenli çok amaçlı akrilik kopolimer emülsiyonlu koyu kıvamlı konsantreli bir astardır. Gerektiğinde 1/5 oranında su ile inceltilebilir. Gaz beton, kireç taşı, tuğla, beton duvarlarda ve alçı esaslı kaplamalarda astar olarak kullanılır. Alçı panel yüzeylerine ve kendiliğinden yayılan şap uygulamalarında zemine, şap, sıva altına ve seramik yapıştırıcı uygulamaları öncesinde zemin ve duvara emiciliği azaltan aderans artırıcı astar olarak kullanılır.

Kullanım alanları:
• İç - dış mekanlarda, düşey ve yatay uygulamalarda,
• Alçı-kartonplak, alçı-sıva, gazbeton, sıva, kireçli sıva, sunta gibi emici yüzeylerin nemden korunmasında,
•Tesviye şapı ve diğer benzer şapların işleme süresini uzatmak, zemine aderansını artırmak ve hava kabarcıklarını minimize etmek amacıyla,
•Alçı sıvalardan önce, yüzeyin hızlı su emmesinden meydana gelen çatlakların oluşmasını önlemek için, alçı-kartonplak, alçı-sıva, gaz beton, sıva, kireçli sıva ve tuğla duvarların astarlanmasında,
•Alçı-kartonplak, alçı-sıva, gaz beton, kireçli sıva, sunta gibi emici yüzeylere, seramik veya mermer uygulamasından önce yapıştırıcı harcının suyunu hızlı kaybetmesini ve kaplamanın zamanla dökülmesini önlemek amacıyla,
•Halı altı şaplarının tozumaya karşı kondisyonunun artırılmasında,
•Duvar kâğıdı ve boya uygulamalarından önce astar olarak kullanılır.

Özelikleri/Avantajları:
•Neme karşı dayanım sağlar.
•Emici yüzeylere yapılan çimento esaslı kaplamalarda hızlı su kaybından kaynaklanan çatlamaları önler.
•Kolay uygulanır.
•Yüksek aderans sağlar.
•Solvent içermez ve kokusuzdur.
•Kapalı mekanlarda güvenle kullanılır.

UYGULAMA DETAYLARI:
Yüzey Hazırlığı: Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas, mantar, yosun ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir..
Karıştırma: Kullanıma hazırdır. Yüzeyin emiciliğine göre 1/5 Su ilave edilebilir.
Uygulama Yöntemi: Fırça veya rulo ile uygulanır
- İnce bir film tabakası oluşturur

Sarfiyat: Yüzey emiciliğine pürüzlülüğüne bağlı olarak 80-150 gr/m2

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
Bazı yüzeylerde renk değişmesi veya kararma meydana gelebilir. Plastik ve dekoratif kaplamalar ile bitkilerin zarar görmemesi için tedbir alınmalıdır. Uygulamaya geçilmeden önce yüzey görünümü küçük bir alanda deneme yapılarak test edilmelidir. Nemli ve ıslak yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:
Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir PRIMAR KONSANTRE sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ: 1-3-5-10-20 kg'lık plastik kovalarda

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:
Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar

SORUMLULUK:
Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.
Sereteks ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sereteks'in tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sereteks'in sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sereteks ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sereteks tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Sereteks sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sereteks ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sereteks'e başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 

 

Tüm Hakkı Saklıdır. © 2013 - Sereteks Yapı Kimyasalları

 
 

Ana Sayfa  |  Sereteks Hakkında  |  Ürünler Üretimler  |  Genel Bilgiler  |  Foto Galeri  |  İletişim


Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri