SİLO SİSTEMLERİ

Yaşam Konforunuza Değer Katar

 
 

Ana Sayfa

SERETEKS Hakkında

Ürünler & Üretimler

Genel Bilgiler

Foto Galeri

İletişim Yolları

     

 
   
 
 
Çimento Esaslı Onarım

» Durament 90 İ Tamir Harcı İnce

» Durament 90 K Tamir Harcı Kaba

» Durament HD 98 C Yapısal Koyu

» Durament HD 98 S Yapısal Akışkan

» Durament HR-1 Saatlik Dayanım

» Durament HR-4 Grout

» Durament RM 505 Sabitleme Harcı

» Durament RM 507 Sabitleme Harcı


 
Durament 90 İ Tamir Harcı İnce

 

ÜRÜN TANIMI:

Çimento esaslı polimer modifiyeli tek bileşenli kullanıma hazır kendiliğinden yayılan tek katta 7 mm ye kadar uygulanabilen zemin şapıdır.Orta ve yüksek yoğunlukta yaya trafiğine maruz zeminlerin son kat kaplama öncesinde düzgün ve pürüzsüz hale getirilmesini sağlamak için tesviye şapı olarak kullanılır.

Kullanım Alanları:

• İç mekânlarda ve kuru ortamlarda,

• Hastanelerde, Mağazalarda, Eğitim ve İdare binalarında,

• Otellerde, Alışveriş merkezlerinde,

• Konutlarda, seramik, mermer, doğal taş, parke, halı ve PVC kaplamaların yapıştırılmasından önce bozuk yüzeyli şapların tesviyesi için kullanılır.

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulanacak yüzey sağlam, temiz ve kuru olmalıdır. Yüzey boya, toz ve aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır.

Karıştırma:

Uygun su miktarı, bir ölçek yardımıyla temiz karıştırma kovasına boşaltılır. DURAMENT 90, yavaş yavaş ilave edilerek 400 - 600 devirli bir karıştırıcı ile 3 - 5 dakika, homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Yaklaşık 3 - 5 dakika dinlendirilip tekrar 30 saniye karıştırıldıktan sonra malzeme kullanıma hazır hale gelir.

Karıştırma oranı:

25 kg toza 6,5- 7 kg su

Uygulama Yöntemi:

Karışım, hazırlanmış yüzeye dişli mala ya da ayarlı mala ile istenen kalınlıkta yayılmalıdır. Harç, düzgün bir şekilde kendini tesviye ederek yayılır. Priz süresince su eklenmemeli ve yüzeydeki hava, kirpi rulo ile alınmalıdır. DURAMENT 90, +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulanmamalı ve ani sıcaklık değişiklikleri engellenmelidir. Nem oranı düşük, oda sıcaklığı yüksek, güneş ve rüzgâr etkilerine açık yerlerde işlem yapılmamalıdır

Sarfiyat:

1 mm kalınlık elde etmek için 1,71 kg/m2 toz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

· Uygulama yapılırken ortam ve zemin sıcaklığı +5°C'nin altında ve +35°C'nin üzerinde

ALETLERİN TEMİZLENMESİ:

Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. DURAMENT 90 sertleştikten sonra ancak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ: 25 kg'lk polietilen takviyeli kraft torba

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır.

Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar,  kimyasal ürünlerin  güvenli  olarak  taşınması,  depolanması  ve  bertaraf  edilmesi  ile  ilgili  bilgi  ve  tavsiyeler  için,  fiziksel,  ekolojik,  toksikolojik  ve  diğer güvenlikle  ilgili  bilgileri  içeren,  ürüne  ait  malzeme  güvenlik  bilgi  formuna  (MSDS) başvurmalıdırlar

SORUMLULUK:

Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır.  Gerçekte elde edilen değerler,  bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

Sereteks ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sereteks’in tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sereteks’in sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle  verilmiştir.  Ürünler,  uygulama  yüzeyleri  ve  uygulama  alanları  pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sereteks ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sereteks  tarafından  ticari  elverişlilik  ve/veya  belirli  bir  amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek  zararlardan Sereteks  sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı ürünü kullanmayı  düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sereteks ürünlerinin özelliklerini  değiştirme  hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin  kabulünde,  satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sereteks’e başvurarak temin edebilecekleri yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 
 

 

Tüm Hakkı Saklıdır. © 2013 - Sereteks Yapı Kimyasalları

 
 

Ana Sayfa  |  Sereteks Hakkında  |  Ürünler Üretimler  |  Genel Bilgiler  |  Foto Galeri  |  İletişim


Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri