SİLO SİSTEMLERİ

Yaşam Konforunuza Değer Katar

 
 

Ana Sayfa

SERETEKS Hakkında

Ürünler & Üretimler

Genel Bilgiler

Foto Galeri

İletişim Yolları

     

 
   
 
 
Epoksi Esaslı Onarım

» Epodur 52 Tamir Harcı

» Epodur 51 Tamir Harcı

» Epodur 1520 Bağ Astarı

» Epodur 1602 Enjeksiyon

» Epodur Antipox Antipas

» Epodur 22 Grout


 
Epodur 52 Tamir Harcı

 

ÜRÜN TANIMI: Solventsiz epoksi esaslı, Betonu betona yapıştırmada, tamiratında, çelik, demir, vb. malzemelerin beton yüzeylere sabitlenmesinde, kırık merdiven kenarlarının vb. yerlerin yapıştırılmasında kullanılan yatay yüzeyler için beton tamir ve sabitleme harcı.

Kullanım alanları:

· EPODUR 52, betonun kendi çekme dayanımından çok daha büyük bir dayanım ile yapışmasını sağlar. Bu nedenle, mevcut betonun yeni beton ile yapısal olarak yapıştırılması gereken yerlerde kullanıma uygundur.

· EPODUR 52, ayrıca harç, çelik, demir vb. için de yapıştırma malzemesi olarak kullanılabilir.

Özelikleri/Avantajları:

· Kolay uygulanır.

· Solvent içermez.

· Nemden etkilenmez.

· Nemli yüzeylerde dahi uygulanabilir.

· Düşük sıcaklıklarda kullanılabilir.

· Yüksek çekme dayanımına sahiptir.

Bayındırlık Poz No: 04.613 / 8-a

UYGULAMA DETAYLARI:

Yüzey Hazırlığı: Yüzey donmuş su birikintisinden, bütün oynak parçalardan, toz, gres ve yağdan arındırılmalıdır. Çimento şerbeti temizlenmeli ve yüzey tel fırça veya kumlama gibi mekanik yöntemlerle pürüzlendirilmelidir.

Karıştırma: B bileşenini A bileşenine ekleyiniz ve düşük devirli elektrikli karıştırıcı (en fazla 600 dev / dak ) ile homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız. Hava sürüklemekten kaçınınız.

Karıştırma Oranları: Ağırlıkça ve hacimce: Bileşenler A: B =3: 2

Uygulama Yöntemi: Karıştırıldıktan sonra yüzeye fırça, rulo veya sprey ile uygulayınız. Nemli yüzeylerde, ürünün yüzeye fırça ile iyice yedirilmesini sağlayınız. Yeni betonu malzeme yapışkanlığını koruduğu süre boyunca, üzerine yapıştırılabilme süresi (open time) içinde dökünüz.

Sarfiyat: Yüzey koşullarına bağlı olarak 0,3-0,8 kg / m²

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Tamir harcı +20°C sıcaklıkta 45 dakika içinde uygulanmalıdır. Bu süre +30°C'de 20-25 dakikadır. Düşük sıcaklıklarda hidratasyon yavaşlar, bu da tava ömrünü ve çalışma süresini uzatır. Yükse sıcaklıklar, hidratasyonu hızlandırır ve yukarıda belirtilen zamanlar buna bağlı olarak kısalır. Malzemenin prizini tamamlaması için, ortam ve zemin sıcaklığı izin verilen minimum sıcaklığın altına düşmemelidir. Dış yüzey uygulamalarında, yüzeyin uygulama sonrasında ilk 24 saat güneşten, rüzgârdan, yağmurdan veya dondan korunması gerekir.

AMBALAJ: A Bileşeni 3 Kg teneke kutularda, B Bileşeni 2 Kg teneke kutularda. 5 kg set halinde.

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ: Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

GÜVENLİK TAVSİYELERİ:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

 
 

 

Tüm Hakkı Saklıdır. © 2013 - Sereteks Yapı Kimyasalları

 
 

Ana Sayfa  |  Sereteks Hakkında  |  Ürünler Üretimler  |  Genel Bilgiler  |  Foto Galeri  |  İletişim


Tasarım ve Kodlama: Karınca Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri